4 triky pro přípravu neodolatelných těstovin, které budou (nejen) děti milovat

4 triky pro přípravu neodolatelných těstovin, které budou (nejen) děti milovat

Jak připravit jakékoliv jídlo s těstovinami zcela neodolatelné? Jak docílit aby děti Váš zdravý oběd nadšeně snědly bez odmlouvání?

Jednoduchý a zdravý návod…

Nasyťte více smyslů

Když před nás v restauraci položí plný talíř, prvním smyslem, kterým konzumujeme je zrak. Poté teprve čich a samotnou chuť zkoumáme až jako poslední. Jestliže tedy chcete sobě i svým blízkým připravit něco unikátního, zaměřte se kromě chuti a vůně i na estetický dojem – zkrátka nakrmte více jejich smyslů.

Jak na to?

Samotnou chuť a vůni nyní nechme stranou. Určitě máte své oblíbené a vymazlené recepty, které milujete právě proto, že skvěle chutnají a nádherně voní. Vaši blízcí je milují stejně jako Vy a vždy jsou nadšení, když připravujete jejich oblíbené jídlo na večeři nebo oběd.

Navíc jsme pro Vás připravili ověřené recepty zde: Risolino recepty. Nebo si rovnou stáhněte celou kuchařku italských specialit ZDARMA.

Jak ale z každého jídla udělat neodolatelné?

Jak už víme, všichni nejprve jídlo posuzujeme zrakem – využijte toho a přikrášlete Váš recept tak, aby se všem sbíhali sliny už na první pohled.

Jedním z jednoduchých řešení, jak toho docílit je obarvit těstoviny.

ryzove testoviny barvy
Přírodně obarvené rýžové těstoviny

[fblike]

Máte na výběr 2 možnosti

1) Buď použijete běžná potravinová barviva, z nichž ale některá mohou nepříznivě ovlivňovat činnost a pozornost dětí, nebo zvolíte vhodnější cestu.

2) Obarvit těstoviny již během vaření, přírodně barevnou zeleninou, ovocem nebo kořením.

Přírodní barvení těstovin

Ideální cestou, jak připravit těstoviny kouzelných barev je využít toho, co nám příroda sama nabízí – přírodní barviva z ovoce a zeleniny.

Jaká to jsou a jak těstoviny jednoduše obarvit?

Během vaření, přidejte do vroucí vody některou z těchto ingrediencí a výsledek Vás určitě nadchne.

1) Červená řepa, červené zelí – přidejte k těstovinám několik lžic naložené červené řepy nebo červeného zelí a získáte neodolatelnou červeno červeno-růžovou barvu.

barevne ryzove testoviny cervene

2) Špenát, špenátový protlak – stačí během vaření přidat trochu špenátového protlaku a výsledkem budou těstoviny barevné jako svěží jarní tráva.

barevne ryzove testoviny zelene

3) Kurkuma, kari, paprika, chilli, skořice – každé z těchto koření obarví rýžové těstoviny trochu jinak. Pochopitelně podle barvy koření získáte i výslednou barvu těstovin, záleží jen na přidaném množství. Pro 2 porce stačí 1 lžička koření.

barevne ryzove testoviny zlute

4) Borůvky, maliny, jahody – přidání hrsti rozmačkaných borůvek Vám zajistí asi tu nejkouzelnější barvu jídla vůbec. Podle délky vaření a množství získáte od modré přes fialovou až po červenou. Rozmačkané maliny nebo jahody zase předají těstovinám svou růžovou barvu. Doporučujeme do sladkých jídel z těstovin, po kterých se budou nejen děti ještě dlouho olizovat.

barevne ryzove testoviny modre

Experimentovat můžete i s dalšími „kouzelnými“ ingrediencemi. Za zmínku stojí například spirulina, nebo další superpotraviny.

 

Jaké těstoviny jsou pro přírodní obarvení vhodné?

Tyto přírodní ingredience dokáží obarvit jakékoliv těstoviny, nejlepších výsledků ale dosáhnete jen s rýžovými těstovinami. Ty totiž z rýže přejímají nejen vydatnější energetickou hodnotu, ale i světlou barvu. Můžete si je tedy zkrášlit, jak jen chcete.

 

Líbí se Vám tento článek? Inspiroval Vás?

Sdílejte ho se svými přáteli na Facebooku. Podpoříte tak další TIPY a RECEPTY od RISOLINA.

4 triky pro přípravu neodolatelných těstovin, které budou (nejen) děti milovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podpořte RISOLINO na Facebooku

EnglishCzech